Chystáte se na rekonstrukci bytu nebo domu a uvažujete, čemu dát přednost? Zděným, nebo sádrokartonovým příčkám? My jednoznačně hlasujeme pro sádrokarton, a to z několika důvodů: je levnější, stavbu nezdržuje technologickými přestávkami a zvládne s ním pracovat i šikovný amatér.

Pokud si na rekonstrukci s použitím sádrokartonových příček netroufáte, bez obav si najměte zkušeného profesionála. Ve větších městech, jako je třeba Brno, nebude problém najít spoustu firem, které se na stavbu sádrokartonových příček zaměřují.

Sádrokartonové příčky: rychle a snadno

Sádrokartonové příčky se skládají ze sádrových desek, které jsou z obou stran opláštěné kartonem. Vyrábí se ve třech základních barvách: bílá, zelená (vhodné pro koupelny) a modrá (více tlumí zvuk). Tyto desky se pak spojí s konstrukcí z kovových profilů a společně se, většinou natloukacími hmoždinkami, připevní ke stěně.

Velkou výhodou sádrokartonových příček je jejich velmi snadná montáž. V každém hobby marketu si můžete koupit vše potřebné, bez čehož se při jejich stavbě neobejdete. A na co si dát při stavbě sádrokartonových příček pozor?