Půdní vestavby Brno

Půdní vestavby vždy působí velmi útulným dojmem – ať už na fotkách, architektonických návrzích nebo v reálu. Jedná se o čím dál oblíbenější prostor pro bydlení, a to především ve větších městech, kde je navíc potřeba využít v domech každé volné místo. Například půdní vestavby v Brně najdete ve spoustě moderních novostaveb i klasických bytových domech z minulého století.

Je i vaše střecha vhodná pro realizaci půdní vestavby? Ano, pokud:

  • se jedná o střechu sedlového typu,
  • sklon střechy je větší než 35 stupňů,
  • je mezi stropem a střechou dostatek místa pro vytvoření půdní vestavby (pokud ne, realizace se prodraží o výstavbu nadezdění).

Proč se pustit do půdní vestavby?

Pokud jste se pro stavbu půdní vestavby už rozhodli, tak vězte, že rozhodně nebudete litovat. Díky půdní vestavbě získáte nový prostor pro bydlení, navíc ve velmi atraktivním provedení. Je jen na vás, jestli vestavbu využijete pro dětské pokoje, kde budou mít vaše ratolesti soukromí a „klid od rodičů“, nebo do ní naopak umístíte svoji ložnici – a nerušeného klidu si budete užívat vy.

Jestli za sebou nemáte léta zednické praxe, nechte realizaci půdní vestavby na profesionálech. Před startem stavebních prací je navíc potřeba zodpovědět si několik základních dotazů.

  • Je nemovitost v tak dobrém stavu, že stavba půdní vestavby neohrozí např. její statiku?
  • Zvládneme se nahoru každý den „vyšplhat“? Vejdou se nám k půdní vestavbě schody, nebo se budeme muset spokojit se žebříkem?
  • Bude možné bez problému zavést do půdní vestavby elektřinu a vodu? Jsou rozvody vody, elektřiny a odpady v domě dostatečně dimenzované?

Jakmile budete znát odpovědi na tyto otázky, nic vám nebrání s realizací půdní vestavby začít i u vás doma.